Flash News

E-TJERA

Ndërron jetë në moshën 71-vjeçare vajza e Mitrush Kutelit

Ndërron jetë në moshën 71-vjeçare vajza e Mitrush

Ndahet nga jeta në moshën 71-vjeçare Atalanta Pasko, e bija e Mitrush Kutelit. Mësohet se Pasko vuante nga një sëmundje e rëndë.

Atalanta Pasko është një emër i njohur në industrinë e filmit, pasi ishte “koka” e montazhit të filmave: Ne fillim te veres” (1975); Nusja dhe shtetërrethimi (1978); Gjeneral gramafoni (1978) ; “Apasionata”, etj.

Pasko lindi me 23 prill 1951 në Tiranë në një familje me origjinë nga Arta e Camerisë.

Të fundit