Flash News

E-TJERA

Një rikthim te blutë, Dinamo zyrtarizon trajnerin e ri

Një rikthim te blutë, Dinamo zyrtarizon trajnerin e ri

Drejtuesit e Dinamos nuk kanë humbur kohë për të gjetur "timonierin" e ri për ekipin kryeqytetas.

Vendin e Francesco Morieros, i cili u largua papritur një ditë më parë, e ka zënë Olsi Uku, ic ili do të jetë trajneri i ri i klubit dinamovit. Tekniku 31-vjeçar rikthehet në pankinën blu pas një eksperience të shkurtër si zv.trajner te Tirana.

Lajmin e ka bërë me dije vetë klubi i Dinamos përmes një postimi në rrjetet sociale.

"Zyrtare/ Olsi Uku është trajneri i ri i Dinamos.
Tekniku 31-vjeçar rikthehet në pankinën Blu pas një eksperience të shkurtër si zv.trajner në ekipin e Tiranës.
Uku është një njohje e vjetër e ekipit pasi ka qenë në rolin e zv.trajnerit edhe gjatë sezonit të kaluar si dhe trajner i ekipit të 21-vjeçarëve.
Trajneri i ri ka mbështetjen e plotë të presidentit Pontrelli dhe stafit blu, ndërsa shihet si zgjedhja më optimale, falë edhe njohjes së skuadrës nga afër." shkruhet në njoftimin e klubit kryeqytetas.

Një rikthim te blutë, Dinamo zyrtarizon trajnerin e ri

Të fundit