Flash News

E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

“Posta e mëngjesit” ju sjell një blic lajmesh kryesore ndodhur dje në Shqipëri. Klikoni në hiperlinqet blu nëse doni të lexoni më shumë. Nëse e doni ‘Postën’ në emailin tuaj na shkruani në [email protected]

Zgjedhjet/ 65 vëzhgues të OSBE mbërrijnë në Shqipëri javën e ardhshme, kush drejton delegacionin 

Kryeministri Rama zbërthen ftesën për Bashën: Nuk fillohet me qeverisje të zgjeruar

Sulmon PD për mitingjet, por Rama ‘nuk i sheh’ grumbullimet e veta 

KQZ njofton se fletët e votimit për 6 qarqe janë gati. Celibashi u shpreh se janë marrë të gjitha masat e nevojshme dhe sipas tij, vota është e mbrojtur 100%.

Diplomatët në terren, Soreca: Rreth 70 përfaqësues nga ambasadat do vizitojnë më 25 prill qendrat e votimit për të parë nga afër, ecurinë e procesit.

E lidhur: "Keni shpërfillur të rinjtë", Soreca kritika partive: Fushata të përqendrohet te debatet, programet dhe reformat

"Shkelën ligjin dhe ushtruan presion ndaj adminstratës", Kandidati i PD-së në Gjirokastër ka depozituar në Prokurori kallëzim penal për shtatë kryebashkiakë dhe drejtues institucionesh.

Bilanci / Për herë të parë pas disa muajsh, vetëm dy viktima nga COVID-19 në Shqipëri

Covid-19 ka lindur një lloj të ri turizmi. Çfarë është "turizmi i vaksinave" dhe cilat kompani evropiane të udhëtimit po ofrojnë këtë shërbim?

Të fundit