E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

“Posta e mëngjesit” ju sjell një blic lajmesh kryesore ndodhur dje në Shqipëri. Klikoni në hiperlinqet blu nëse doni të lexoni më shumë. Nëse e doni ‘Postën’ në emailin tuaj na shkruani në [email protected]

■ Gazetarët takohen me Sekretarin e Kuvendit pas përjashtimit nga aktivitetet. Parashtrojnë 5 kërkesa,pritet të shqyrtohen nga Parlamenti.

■ Sulm me dron biznesit të Lefter Kokës, ngjarja ndodhi dy ditë më parë; detajet.

■ Mbërrijnë 25 mijë vaksina ruse, Manastirliu njofton uljen e fashëssë vaksinimit: Duke filluar nga 57-vjeç.

■ 30 minuta pas nisjes së testimit, del tezae provimit të matematikës. Rasti është i përsëritur, pasi doli edhe teza e Gjuhë-Letërsisë.

■ DASH: Të hapen pa vonesë negociatatShqipërisë me Bashkimin Europian

■ Metakomenton shkarkimin: Parlamenti i shkarkuar që më 25 prill, asnjë shqetësim, ndalova shpalljen e opozitës organizatë terroriste. Ky Kuvend turpi i të gjithë atyre që e krijuan bashkë

■ Kongresi i PSBallazbardh detajet: Festojmë 30-vjetorinprogrami “Shqipëria 2030” dhe një analizë e thellë. Duket se Basha do rizgjidhet në krye të PD, nuk besoj se s'do pranojë të bashkëpunojë me ne

■ Partitë politikeshpenzuan rreth 5 mln euro për propagandën elektorale në TV

■ Tha se mund të rikthehet sërish në krye të PD, reagon sërish Sali Berishame një foto paralajmëruese
E lidhur-Planet e Berishës dhe Metës për të rimarrë ‘timonët’ e PD dhe LSI-e shpjeguar

■ Shqipëria zgjidhet anëtare e përkohshme e Këshillit të Sigurimitnë OKB

■ Nesër gara në PD, kjo është fleta e votimitpër zgjedhjet e kryetarit të ri

■ Nis me një ceremoni spektakolare“Euro2020” në ‘Olimpico’ të Romës, Italia e nis mbarë, mund Turqinë 3-0
E lidhur: Cilat vende marrin pjesë në EURO 2020? 

 

 

Të fundit