Flash News

E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

“Posta e mëngjesit” ju sjell një blic lajmesh kryesore ndodhur dje në Shqipëri. Klikoni në hiperlinqet blu nëse doni të lexoni më shumë. Nëse e doni ‘Postën’ në emailin tuaj na shkruani në [email protected]

■ "Merkeli do t'i mungojë rajonit", Rama hap konferencën e përbashkët: Për diellin dhe humorin jemi shumë përpara në BE

■ Merkel me liderët e rajonit, çfarë iu tha kancelarja; Rama nxjerr pamjet e takimit

■ E lidhur: Kancelarja flet për anëtarësimin: Shqipëria dhe MV i kanë plotësuar kushtet, për fat të keq nuk u arrit

■ Foto/ E veshur me xhaketë blu, mesazhi ‘i koduar’ që përcjell Merkel për Tiranën

■ Integrimi evropian/ Merkel ‘qorton’ BE-në: Nëse kushtet u plotësuan, duhet të mbanin fjalën. Zhgënjyese!

■ New York Times për refugjatët afganë: Një përzierje mes luksit dhe traumave në resortet e Shqipërisë

■ E akuzuar për korrupsion, Gjykata e Posaçme rrëzon për herë të tetë kërkesën për liri të Enkelejda Hoxhës

■ SPAK i kthen përgjigje Metës: Asnjë prej emrave të propozuar për ministër nuk është nën hetim

■ E lidhur: Mori përgjigjen nga SPAK, Meta dekreton qeverinë ‘Rama 3’ pa asnjë kundërshtim

■ "Tirana ndihet e rrezikuar"/ Një 'non paper' i ri po qarkullon në rajon, parashikon zgjidhjen e konfliktit mes MV dhe Bullgarisë

■ Pesë të rejat që solli përplasja Berisha-Basha-E shpjeguar

■ A e eklipsoi Angela Merkel nismën ‘Open Balkan’?-E shpjeguar

■ Nga refuzimi i shtrëngimit të dorës te ‘revoltimi’ i gazetarëve, ‘incidentet’ e vizitës së Merkel në Tiranë

Të fundit