Flash News

E-TJERA

Temperatura të larta, parashikimi i motit për ditën e sotme

Temperatura të larta, parashikimi i motit për ditën e sotme

Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kthjellimeve dhe të nxehtit në pjesën e parë të ditës.

Ndërsa pasdite pritet shtim i vranësirave, të cilat do të sjellin reshje në zonat malore.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit do të luhaten nga në mëngjes parashikohen 17°C deri në 38°C në zonat e ulëta dhe bregdet.

Era do të jete me drejtim Veri-Perendim me shpejtësi 7 m/sek dhe dallgëzim 3 balle në det të hapur.

Të fundit