Gazetarja e revoltuar publikon fotot e shalqinit: O fermer monstër, të zëntë haku i bebes që ushqej akoma në bark

Gazetarja e ‘News 24’ në Durrës, Klodjana Haxhiaj ka publikuar e revoltuar foto të një shalqini që kishte blerë sot në treg.

Në një status në rrjetet sociale, ajo mallkon fermerët që abuzojnë me stimulantët në fruta dhe perime.

Reagimi:

Shalqini I pare i ketij sezoni qe hapa kete mengjes.
O fermer qe ke rritur kete monster, ty të marrte driten e syve monstra qe ke rritur! Une e bleva me lekë aq sa ja vë ti çmimin !
O fermer te zente haku i bebes time qe ushqej akoma ne bark o monster qe me shtive ne mallkime qe ne pike te mengjesit! Me radhe i zente qe nga fermeri, agronomi , ai i Aku-se, e deri tek me i madhi qe del e me thote se produktet e vendit jane te sigurta! Shalqini eshte si dru brenda ne pjese te ndryshme me ngjyra te ndryshme! Tek bishti ka nje njolle te zeze qe e zeza ju mbulofte syte mostra!
A ka kontroll ne kete vend, ne fermat ku mbillet e rritet vdekja, ne tregjet ku shitet vdekje, nga fermeret mostra, e nga strukrurat bere palë me ta? Ai ligji qe te denohen me tre vjet burg ku eshte??