Gomonia me 1500 kg drogë kapet në Brindisi, dyshohet se vinte nga Shqipëria

Në Brindisi të Italisë është kapur mëngjesin e së shtunës një gomone me 1500 kg drogë. Në gomonen 15 metra të gjatë është gjetur sasia e konsiderueshme e marijuanës dhe hashashit, ndërkohë që policia ka ndërhyrë kur dy trafikantët po e shkarkonin në breg.

Trafikantët kishin mbërritën në bregdetin e “Torre Canne”, shumë të preferuar prej turistëve për plazhet e famshme. Autoritetet dyshojnë se droga ka ardhur nga Shqipëria, ndërsa Adriatiku është rikthyer sërish në një “autostradë” të trafikut të kanabisit.