‘Guardia di Finanza’ sekuestron 334 kg drogë, arreston shqiptarin në Brindisi

‘Guardia di Finanza’ ka përfunduar në brigjet e Brindisit një operacion të rëndësishëm që ka lejuar kapjen e një ngarkese të madhe droge.

Autoritetet kanë sekuestruar një sasi prej 334 kg lëndë narkotike në një gomone në brigjet e Brindisit, si dhe ka vënë në pranga një shqiptar, ende i paidentifikuar.

Sipas mediave italiane, në mjetin lundrues u gjetën 186 pako të mbështjella me peshë 310 kg marijuanë dhe 24 kg hashash.

Nëse droga do të hidhej në treg, lënda narkotike kapte vlerën e 4 milionë eurove.

Video nga operacioni: