Ish-deputeti i PS, analisti dhe gazetari rrëfehen te Sonila Meço: Nuk votuam në 30 qershor

Në emisionin Tempora, gazetarja Sonila Meço pyeti katër të ftuarit nëse kishin votuar në votimet e 30 qershorit. Të gjithë në unison deklaruan: “Jo”.

Arben Malaj (ish-deputet i PS), Roland Lami (analist), Zirkon Disha (aktivist), Edi Oga (gazetar).

Ata e justifikuan mungesën e tyre me argumentin se mungontinin alternativat, referuar bojkotit të partive opozitare, si Partia Demokratike apo Lëvizja Socialiste për Integrim.