Këngëtarja e njohur turke: Të jesh shqiptar është privilegj

Këngëtarja e njohur në Turqi Simge Sagin, është një nga këngëtaret më të njohura në Turqi. Ajo e filloi karrierën në vitin 2010 dhe publikoi këngë që tani janë hite.

Por nëse nuk e dinit për Simgen ajo është me origjinë shqiptare. Nëna e këngëtares është nga Shqipëria ndërsa babai është turk. Simge së fundmi tregoi në një postim në Instagram Story se nëna e saj kishte gatuar byrekun e famshëm shqiptar.

Ajo publikoi një foto nga gatimi i të ëmës dhe u shpreh se është privilegj të jesh shqiptar. “Të jesh shqiptar është privilegj. I lumshin duart nënës sime”-shkruajti këngëtarja.

 

View this post on Instagram

 

😷

A post shared by Simge (@simgesagin) on