Korrespodenca Rama-Basha/ “Shkruaji nga një letër përditë shefo”

Letra e tretë e kryeministrit Edi Rama drejtuar kreut të PD, Lulzim Basha ka sjellë reagimet e para. Ndërsa Rama i përgjigjej Bashës duke i kërkuar dialog pa kushte dhe se zgjedhjet e 30 qershorit e qeveria nuk ndryshojnë, reagon me ironi ish deputeti i LSI, Petrit Vasili

Në një reagim në rrjetet sociale, ai shkruan se Rama bën çfarë i thonë, njësoj si në rastin e letrave.

Statusi:

Edi Rames s’ka kush ti shkruaje!!

Edi Rama i shkruan perdite nga nje leter vetes.

Gjynah vertet,qe shkruan kaq pak.

Nje leter ne dite s”eshte asgje.

Se paku tre letra ne dite duhet te shkruaje,se pergjithasisht keshtu merren edhe ilaçet ne mengjez ne dreke dhe ne darke.

Por tharja e rrenjeve te mendimit ka bere qe edhe korteksi i trurit ti thahet,ndaj per nje tru te thare e te atrofizuar edhe nje leter ne dite nuk eshte pak bile eshte shume…

Ndonje truthare me keq se ai vete i ka thene me shume dashuri “shkruaji nga nje leter perdite shefo”.

Dhe Edi e ben,se ju kam thene kaq here qe ai ben cfare i thone se vete nuk mendon.

Dhe ata vazhdojne ta tallin….e tallin keq….e tallin rende.

Asnje nuk i pergjigjet,asnje nuk harxhon asnje sekonde kohe me të,asnje nuk i hedh veshtrimin,e konsiderojne “te vdekurin, qe ecën”!!

Dhe ne fund mbetet vetem që….Edi Rames s’ka kush ti shkruajë!!

“Duhet të ishte dorëhequr mbi 20 herë”, Rama letër të III Bashës: Asnjë shans të ndryshoni qeverinë, zgjedhjet në 30 qershor