Kriza politike, takohen Oerd Bylykbashi dhe Taulant Balla

Negociatorët e mandatuar nga kryeministri Rama dhe kreu i PD-së Lulzim Basha u takuan pasditen e kësaj të shtune.  Oerd Bylykbashi dhe Taulant Balla kanë  kanë zhvilluar një takim për krizen politike në vend. Përfaqësuesi i opozitës Bylykbashi ka kërkuar edhe njëherë kushtin nga ana e PD-së për qeverinë teknike.   

Deputeti i PD-së është shprehur se opozita është e gatshme të negociojë vetëm për mandatin dhe formulën e kësaj qeverie. Palët janë tërhequr duke lënë të hapur mundësinë e një takimi të dytë.