Flash News

KRYESORE

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

Politiko.al ju sjell një blic lajmesh nga vendi në ‘Posta e mëngjesit’. Për të marrë ‘Postën’ çdo mëngjes me email na shkruani në [email protected]

Parlamenti grek miraton projekt-ligjin për zgjerimin e detit me 12 milje në Jon.

■ Sot 10 vjet nga protesta e 21 janarit me 4 viktima, Policia e Tiranës kërkon rihapjen e dosjes 

■ PD cakton drejtuesit politik në Berat dhe Dibër, detyrat i besohen Tomorr Alizotit dhe Xhelal Mziut.

■ Xhelal Mziu ka folur për herë të parë pas caktimit si drejtues politik në qarkun e Dibrës. Ai shprehu bindjen se do të marrë një fitore spektakolare në këto zgjedhje.

■ ISP ka apeluar partitë politike që të respektojnë kërkesën e qytetarëve, të cilët duan largimin nga kandidimi të individëve të dekriminalizuar, të atyre janë pjesë e listës së zezë amerikane dhe të larguarëve për korrupsion nga vetingu në drejtësi.

■ Gjashtë nxënëse janë dërguar në Urgjencë si pasojë e rrjedhjes së gazit në një shkolle në rrugën "Don Bosko" në kryeqytet. QSUT tha se pacientet kanë shfaqur simptoma të lehta dhe janë jashtë rrezikut për jetën. Flasin nxënëset.

■ Një ushtar shqiptar me mision në Afganistan ka ndërruar jetë. Ende nuk dihen rrethanat se si ndërroi jetë ushtari, ndërkohë që autoritetet kanë nisur hetimet.

■ Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, nuk është certifikuar për të qenë pjesë e garës për zgjedhjet e 14 shkurtit.

■ Kreu i Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimeve të Transportit Rrugor, Blendi Gonxhe ka deklaruar se procesi i kolaudimit do të nisë në fillim të muajit shkurt.

■ Zgjedhjet e 25 prillit/ KQZ apel qytetarëve: Verifikoni emrin në listë, rinovoni ID.

Ditari politik

Të fundit