KRYESORE

“Mua më bënë të vdekur “, Veliaj këshillon Voltana Ademin pasi doli me covid: Të pijë vitaminë C

“Mua më bënë të vdekur “, Veliaj këshillon

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, një nga zyrtarët e lartë që është përballur me covid-19 i ka uruar shërim të shpejtë kryetares së Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi, pasi kjo e fundit sot është konfirmuar pozitive me koronavirus.

Sipas Veliajt, në një intervistë në ABC News, në kohën kur ishte i infektuar pasi disa që e bënë të vdekur ndërsa disa të tjerë e përfolën se kishte ikur në Turqi për kurim.

“Voltanës i uroj shëndet të plotë. Kjo nuk ndodhi me mua sepse disa më bënë edhe të vdekur edhe në Turqi. I uroj shëndet dhe jetë sa më gjatë. E këshilloj të marrë sa më shumë vitaminë C dhe D dhe të dëgjojë këshillat e mjekëve. Unë jam ndjekur nga Covid 2, ndërkohë që tek Covid-1 kam pasur kontaktuar me dr Perlatin dhe Najadën”, tha Veliaj.

Ditari politik

Të fundit