Një vit burg për Salianjin, reagon PD: Asnjë surprizë, u dënua nga anëtari i bandës së Lushnjës

Sekretari i Përgjithshem i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka reaguar pas vendimit të Gjykatës e cila vendosi dënimin me 1 vit burg për ish-deputetin Ervin Salianji për çështjen ‘Babale’.

“Një vendim i pritshëm dhe asnjë surprize, që anëtari i bandës së Lushnjes, Artan Gjermeni do të merrte këtë vendim.

Në momentin e parë që zotëria do kalojë në vetting do ta shikoni qe është tërësisht e vërtetë.

Sot Salianji dhe gazetari nuk është dënuar nga drejtësia dhe gjykata, por nga nje anëtar i Bandës së Lushnjes. Ky dënim sot është për të mbrojtur këto banda”, tha Bardhi.