“Nuk arrij ta shpjegoj”, Bushpepa: Cila ishte çudia më e madhe në Eurovision

Eugent Bushpepa, i cili na bëri krenar me vokalin e tij në Eurosong2018, në një intervistë për “Opinion” ka folur  dhe për votat e jurisë.

Faktin që juria italiane i dha 0 pikë, Genti shprehet se nuk mund ta shpjegojë. Për të kjo ka qenë çudia më e madhe.  “Çudia më të madhe në këtë mes ishte Italia. Ne menduam që duke pasur edhe një përfaqësues shqiptar ata do të tregoheshin pak më të rmirë me ne.”

I pyetur më tej nga Blendi Fevziu nëse ka patur kontakt me përqafësues të jurisë italiane, Bushpepa u shpreh, “Unë nuk kam pasur asnjë bisedë paraprake me delegacionin e pikëve”.

Me  këngën “Mall” Genti u rendit i 11-ti në Eurovision, por mori me vete dashurinë dhe mbështetjen e publikut masiv, jashtë territoreve shqiptare.