Paloka: Bëhuni gati, vërtet nuk është parë asgjë, akoma…”

 Deputeti Edi Paloka ka reaguar lidhur me çështjen “Tahiri” duke u shprehur se Rama po e mbron ish-ministrin deri në fund. Ky reagim i Palokës vjen në një moment kur Këshilli i Rregullores së Mandateve dhe Imuniteteve është në fazën përfundimtare lidhur me shqyrtimin e kërkesës së Prokurorisë për imunitetin e deputeti socialist.

Deputeti i PD-së shkruan “Sic duket Rama do na e bejë nje nderë do ta mbrojë Tahirin deri ne fund dhe publikisht. Behuni gati se vertet nuk eshte pare asgje akoma…”.