Flash News

KRYESORE

Pas akuzave të Braçes për Balilajt, LSI i nxjerr të palarat PS-së: S'u përmbushën 2 qokat e deputetëve

Pas akuzave të deputetit socialist Erion Braçe, për dy kontratat e lidhura me familjarët e Klement Balilajt, kur në krye të Ministrisë së Bujqësisë ishte Edmond Panariti ka reaguar LSI.

Ish-sekretari i përgjithshëm i Ministrisë së Bujqësisë Vojo Bregu, shprehet se është ndjerë i keqardhur në rastet kur nuk janë përmbushur 2 qoka në Divjakë, pasi ministria nuk ka shkelur ligjin për të plotësuar tekat dhe dëshirat e politikanëve.

Të fundit