Përplaset helikopteri me turistë, tre të vdekur

Një helikopter është përplasur në Kanionet e Mëdha në Arizona, dhe për pasojë tre persona humbën jetën ndërsa katër të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Zona ku ndodhi aksidenti është një zonë 1.6 kilometra e thellë dhe është një nga pikat turistike më të vizituara në SHBA.

Është e qartë plotësisht se çfarë e shkaktoi përplasjen apo se cila kompani e zotëronte helikopterin.