Flash News

POLITIKOFF

Arrestohet ish-bashkëshortja e pilotit të njohur të F1

Arrestohet ish-bashkëshortja e pilotit të njohur të F1

Ish-gruaja e Jenson Button, modelja Jessica Michibata, është arrestuar në Japoni pasi policia arriti të zbulonte një paketë droge drejtuar saj. Nëna 38-vjeçare e një jeton në SH.B.A., por lindi në Japoni dhe po qëndronte në një hotel në Tokio. Atje, Departamenti i Policisë Metropolitane e ka ndaluar atë pasi oficerët e doganave dyshohet se e gjetën brenda një parcelë drejtuar asaj kur arriti nga jashtë.

Raportet në ‘The Japan Times’ sugjerojnë që ajo po qëndronte në Hotelin Tokio me një person. Dihet pak më shumë për incidentin, megjithëse agjensia e modelimit të Michibata ka lëshuar një deklaratë të shkurtër.

"Ne ju kërkojmë falje të gjithëve për çdo shqetësim që raportet e Jessica Michibata, kanë shkaktuar dhe të cilat i takojnë kompanisë sonë. Ne aktualisht nuk jemi në gjendje të kontaktojmë direkt me Michibata dhe ne po mbledhim informacione për të konfirmuar faktet. Meqenëse incidenti është nën hetim nga policia, ne do të përmbahemi nga zbulimi i detajeve të mëtejshme."

Epo mesa duket ish-partneret e Jenson Button arrijnë të marrin vëmendjen në mediat online. Kujtojmë që para disa vitesh Brittny Ward nuk u step që të tregojë asetet e saj teksa ka postuar një foto topless në Instagram.

Të fundit