Flash News

POLITIKOFF

Mashkulli Luan: Dashuria, seksi, miqësia, stili dhe paratë

Mashkulli Luan: Dashuria, seksi, miqësia, stili dhe paratë

Diçka po vjen në rrugën tuaj. Ju mund të dëgjoni një tingull tmerrësisht të fortë, përplasës, ulëritës. Relaksohuni, është vetëm 'Mbreti i Xhunglës' që bën hyrjen e tij madhështore, duke u shfaqur vonë, me flokë të trazuar dhe një histori dramatike për të treguar. Është e vështirë të humbasësh një njeri Luan. I ngrohtë, entuziast - ai është në krye të botës së tij. Ai është dinjitoz dhe i fortë, me një atmosferë fuqie rreth tij.

Mashkulli Luan është një udhëheqës i lindur dhe në një situatë ekipore, ai është mjaft i lumtur të punojë së bashku me të tjerët, dhe shpesh do të jetë një lojtar kyç, duke siguruar motivim dhe nxitje për ekipin e tij.

I sunduar nga Dielli, mashkulli Luan është i jashtëm, i sigurt dhe energjik. Ai është një lloj ambicioz dhe sapo të vendosë për diçka, ai është i vendosur ta arrijë atë. Padurimi i tij, dikur i nxitur, është pa kufi dhe ai është tepër bujar, besnik dhe i nderuar.

Luani është një shenjë fikse, dhe kjo do të thotë që mashkulli luan mund të jetë i menduar dhe kokëfortë për gjëra të caktuara. Është e vështirë të ndryshosh vendimet e këtij njeriu pasi të ketë vendosur, dhe për shkak se ai është gjithashtu i sigurt se ka gjithmonë të drejtë, nuk ka asnjë garanci që ai madje do të dëgjojë anën tuaj të historisë.

Nëse këmbëngulni në përpjekjen për të korrigjuar një burrë Luan, kthetrat mund të zhvishen dhe manet të jenë me gëzof - provoni lajka të buta dhe sugjerime delikate, në vend se një kundërshtimi të drejtpërdrejtë. Mos e shqetësoni nëse zemërimi i famshëm i Luanit ndizet - ai është me të vërtetë vetëm një "mace" e madhe nën gjithë atë gjëmim dhe ulërima e tij është shumë më e keqe se kafshimi i tij. Pra, "leh por nuk kafshon".

E gjithë bota është një skenë, dhe Luani ka rolin kryesor në çdo skenë. Ai kurrë nuk do të shmanget nga qendra e vëmendjes dhe absolutisht adhuron të qenit në qendër të vëmendjes. Dhuntia e tij për dramatiken dhe talentin e tij të lindur shpesh çojnë në profesione në art, aktrim, shkrim ose modë.

Disa Luanë të famshëm janë: Andy Ëarhol, Mick Jagger, Yves St Laurent, Peter O'Toole dhe Hulk Hogan.

Dashuria, seksi, romanca dhe marrëdhëniet me një mashkull Luan

Luanët marrin çdo emocion njerëzor në dispozicion dhe e përforcojnë atë në ekstreme. Kjo është e njëjta qasje kur bëhet fjalë për dashurinë dhe Luanin. Dashuria është toka shkatërruese, lëkundëse e tokës, spektakolare dhe dramatike për mashkullin Luan.

Ai do të dashurohet, shpesh dhe thellësisht. Sa herë që e bën do të jetë i bindur se është hera e fundit, e vetmja, dhe se të gjithaherët e tjera ishin të gabuara. Kur të gjejë dikë që do ta dojë ai do të kërcejë me kokë, zemra e tij mbahet në putrat e tij të fuqishme. Ky guxim i shkëlqyeshëm është ajo që shumë njerëz admirojnë te Luani.

Në një marrëdhënie, ai është plotësisht i përkushtuar, plotësisht besnik dhe mbrojtës i ashpër.

Burri Luan mund të jetë gati kotele kur është në një lidhje të sigurt, lozonjare dhe djallëzore me bashkëshorten e tij. Partnerja ideale për një burrë Luan është dikush që është ndeshja e tij në forcë, besim, bujari dhe ngrohtësi. Partnerja duhet të jetë e denjë për prestigjin e tij dhe të sjellë lidhjen e tyre të veçantë në marrëdhënie.

Ai është një i dashur  shumë romantik, dhe nuk do të jetë befasi që kjo shenjë të lidhet me elementin e Zjarrit. Gjithçka në lidhje me mashkullin Luan gërvishtet. Vetëbesimi i tij është seksi, gjestet e tij janë të guximshme dhe sharmi i tij është i papërmbajtshëm. Njerëzit e duan këtë, dhe ai është shumë i kërkuar si mik ashtu edhe si i dashur.

Luani është një i dashur i zjarrtë - ai që i pëlqen ngacmimet dhe ngacmimet. Ai nuk ka pengesa, qoftë midis çarçafëve apo jashtë tyre.

Ai në përgjithësi konsiderohet më i përshtatshëm me Shigjetarin, Dashin, Peshoren dhe Binjakët.

Të kuptosh mashkullin Luan

Luani ndonjëherë shihet si arrogant nga ata që nuk e njohin vërtet. Edhe pse nuk ka frikë ta thotë ashtu siç është, ky zotëri është vërtet një individ me zemër të mirë dhe i dhembshur.

Një mashkull Luan nuk do të ketë asnjë problem të fitojë respekt nga miqtë, familja dhe punëdhënësit - diçka që ai rrallë e merr për të mirëqenë. Duke qenë pak egoist nganjëherë, një goditje e fortë në shpinë dhe një goditje e vogël e egos shkojnë shumë me këtë njeri.

Paraja & Luani

Nëse doni të tërhiqni vëmendjen e mashkullit Luan, flisni për disa nga gjërat më të bukura në jetë - makina të zbukuruara, shtëpi të mëdha dhe bizhuteri të shtrenjta gjithmonë e interesojnë atë.

Pajisjet elektronike të kohës, orenditë elegante të shtëpisë dhe ngrënia e shkëlqyer i taksojnë burimet financiare të këtij njeriu, por ai ndonjëherë mund të jetë kokëfortë i pavëmendshëm për këtë.

Kursimi i parave për një ditë me shi mund të mos jetë gjithmonë përparësia e parë e mashkullit Luan. Edhe kështu, ai shqetësohet për paratë herë pas here.

Moda & Luani

Ngjyra "gold' dhe e verdha dominojnë botën e "Luenërve", përveç nëse këto ngjyra nuk janë aktualisht në modë. Kur bëhet fjalë për dekorimin e shtëpisë, ai mund të tërhiqet nga dielli, kurora, thekse të arta ose të verdha, dhe çdo gjë që duket mbretërore, por as shumë e pacipë.

Meqenëse kursimi i parave nuk është shqetësimi i parë për Luanin kur bëhet fjalë për ato gjëra që veshin botën e tij, ju mund të prisni që veshjet e tij dhe dekori i shtëpisë të jenë më të mirat që ai mund të blejë.

Marrëdhëniet & Luani

Luani ka shumë miq dhe di si të festojë. Gjithmonë i gatshëm për të dhënë mendimin e tij, ai ndonjëherë mund të duket si shumë pretendues, por këshillat e tij shprehen me qëllimet më të mira - edhe pse jo gjithmonë me taktin më të madh. Edhe kështu, ai e di kur t'i zbusë gjërat.

Luani është një person bujar, i kujdesshëm që fal shpejt këdo që mund të dëmtojë egon e tij pa dashje.

Romanca & Luani

Luanit i pëlqen të sundojë mbretërinë e tij, por është më se i gatshëm të lejojë që partneri i tij të marrë komandën e dhomës së gjumit për një interlud romantik. Ashtu si çdo gjë tjetër në jetën e tij, nuk ka vend për mërzitje dhe monotoni, kështu që prisni që Luani të luajë me dëshirë çdo lojë romantike që sugjeron shoqja e tij. Ai zakonisht është i mbushur me ide, gjithashtu.

Shëndeti & Luani

I prirur për dhimbje dhe lëndime në shpinë, Luani tepër aktiv është duke u angazhuar gjithmonë në më shumë aktivitete fizike sesa duhet, gjë që mund t’i krijojë probleme më vonë në jetë. Interesante, ai fle dhe relaksohet po aq "fort" sa luan; është e mahnitshme ta shikosh atë duke u shndërruar nga luani dembel në aktivitet intensiv, dhe pastaj përsëri.

Karriera & Luani

Besimi i natyrshëm i një Luani e bën atë një udhëheqës të lindur. Ai është një individ i pakomplikuar me aftësinë unike për të organizuar dhe motivuar njerëzit përreth tij.

Burimi: Cafe Astrology .com/ Përshtati në shqip: Politiko

Të fundit