Prej ditësh me temperaturë dhe kollë, infektohet me covid-19 zyrtari i PD

Covid-19 nuk i kanë shpëtuar as zyrtarët dhe përfaqësuesit e politikës.

Sipas abcnews.al është konfirmuar si i prekur me coronavirus kryetari i degës së Partisë Demokratike në Rroskovec, Gëzim Caushi. Madje, Caushi mësohet se ka 10 dite me temperaturë e kollë.

Kreu i PD i është nënshtruar testit për Covid-19 dy ditë më parë dhe ka rezultuar pozitiv. Caushi po mjekohet në shtëpi, ndërsa ditën e sotme gjendja e tij është përmirësuar.

Kujtojmë se sot u regjistrua një bilanc rekord me 4 viktima dhe 93 raste me covid-19 në 24 orët e fundit në Shqipëri.