Presidenti i Sllovenisë në Tiranë, zbardhet axhenda e takimeve nga Meta, te Rama e Basha

Me ftesë të Presidentit të Republikës së Shqipërisë Ilir Meta, nis sot vizitën shtetërore në Tiranë presidenti i Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor.

Pas takimit me presidentin Meta, ata do të mbajnë një konferencë të përbashkët për shtyp.

Më pas, pritet që presidenti Pahor të zhvillojë një takim me Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi dhe Kryeministri, Edi Rama.

Po ashtu, sot do të takohet edhe me kreun e PD, Lulzim Basha dhë më pas me kryebashkiakun Veliaj.