“Rama ik” zbret në Elbasan Arena. Tifozët e kuqezi thirrje në kor kundër kryeministrit

Një grup tifozësh të Kombëtares, që besohet se janë anëtarë të FRPD-së, kanë shpalosur në ‘Elbasan Arena’ një flamur kuqezi, ku shkruhej “Rama ik”.

Parula qëndroi për disa minuta para fillimit të ndeshjes Shqipëri – Moldavi dhe thirrjes: “Rama ik” iu bashkuan një numër i madh tifozësh në tribunën qendrore të stadiumit.

Ekipi i drejtuar nga Edi Reja fitoi 2:0 me gola nga Sokol Cikalleshi (65’) dhe Ramadani (90+2’). Kuqezinjte tani renditen ne Grupin H ne vendin e katert me 6 pike, pas Frances, Turqise dhe Islandes.