Ruçi tenton të ‘sfidojë’ Ramën në basketboll, por del huq, njësoj si kryeministri (Video)

 

Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka tentuar sot të imitojë kryeministrin Edi Rama në lojën e preferuar të këtij të fundit. Ruçi ka menduar ta inagurojë me një ‘kosh’ nisjen e sezonit të ri shkollor në palestrën e shkollës profesionale “Petro Sota” në Fier, ku ishte i pranishëm.

I veshur me kostum, kollare dhe këpucë, kreu i Kuvendit ka tentuar të bëj një 2-piksh, por pa mundur ta çojë topin as pranë tabelës.

Kujtojmë se ky është një specialitet i Ramës, i cili inagurimin e palestrës e bën me goditje në tabelën e basketbollit, por në të shumtën e rasteve pa arritur të bëjë kosh.

Kreu i Kuvendit Gramoz Ruci ne Shkollen Petro Sota ne Fier . Nostalgji per sportin e basketbollit

Gepostet von NeoAlb am Montag, 16. September 2019