Flash News

KRYESORE

Shantazhi i fundit i Saimir Tahirit, gazetarja Hoxha: Dihet se kujt i drejtohej

Shantazhi i fundit i Saimir Tahirit, gazetarja Hoxha: Dihet se kujt i drejtohej

Gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha në një lidhje direkte me edicionin e lajmeve te orës 15:00 eshte pyetur nga kolegu Ilir Paço se kujt i drejtohet Saimir Tahiri me frazën e koduar “ketu ka njerëz që nuk mbajnë përgjegjësi për vëllezërit e tyre”.

Hoxha u shpreht se tashmë “dihet se për kë e ka ish-ministri i Brendshëm”. Ndonese nuk përmendi emrin por la të kuptohet se i drejtohet Fatmir Xhafajt, vëllai i të cilit, Geroni po kryen aktualisht burg në itali për trafik lëndesh narkotike.

Prokuroria kë kërkuar 12 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm, i cili për shkak të gjykimit të shkurtuar mund të bëjë vetëm tetë. Vendimi do të jetët sot.

Tahiri akuzohet për tre vepra penale: “Korrupsion të zyrtarëve të lartë”, “trafik të lëndëve narkotike kryer në bashkëpunim” dhe “pjesëmarrje ne grup të strukturuar kriminal” ndërsa seanca e radhës do të jetë më 19 shtator.

Ditari politik

Të fundit