Shkarkohet nënkryetari i Bashkisë Vorë, emërimi i tij u firmos nga Agim Kajmaku

Është pezulluar nga detyra nënkryetari i Bashkisë së Vorës, Genti Picari.

Picari u emërua nga ish-kryebashkiaku Agim Kajmaku, pasi ky i fundit ishte shkarkuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, pasi ishte subjekt i ligjit Dekriminalizimit.

Mësohet se ishte Kajmaku që vendosi emërimin e Picarit, pasi shkarkoi dy nënkryetarët e bashkisë.

Ndërkohë, se Gjykata e Tiranës ka urdhëruar pezullimin e vendimit të firmosur nga Kajmaku për shkarkimin e dy nënkryetarëve të Bashkisë së Vorës, Laureta Omeri dhe Hekuran Brahimaj.

Pas këtij vendimi dy nënkryetarët  duhet të rikthen në detyrë, sipas ligjit.