Shpërthimi në Velipojë, babë e bir në gjendje kritike, mjekët: Duhet të presim 24 orë

Dy të plagosurit rëndë nga shpërthimit i ditës së djeshme në Velipojë, babë e bir, Besnik dhe Hektor Zenunaj vijojnë të mbeten në gjendje kritike për jetën, siç raporton gazetari Erjon Skëndaj për News 24.

Dy të plagosurit janë djegur në masën 75% në të gjithë trupin dhe janë në gjendje kritike për jetën. Në këto kushte edhe mjekët e QSUT,  pritet të japin informacion pas 24 orësh, nëse babë e bir do të kenë fatin të dalin nga kjo gjendje pas djegieve që pësuan nga shërhtimi i gazit në restorantin e tyre.