Skena e seksit mes Arya-s dhe Gendry-t del “jashtë kontrollit” të producentëve të GOT, reagon Maisie

Maisie Williams ka qenë vetëm 9 vjeçe kur publiku, audienca dhe fansat e “Game of Thrones” u njohën me të. Pra, praktikisht jemi rritur me të dhe çdo etapë e personazhit të saj në serial si Arya Stark, ka influencuar çdo fans të saj.

Në serinë e dytë të sezonit të tetë dhe të fundit të GOT, Arya humbi virgjërinë me Gendry-n, një personazh me të cilin është njohur fill pasi ajo humbi babanë Ned Stark.

Duke qenë se në serial, seria e dytë ishte si “qetësia para stuhisë”, kjo seri ishte një lloj lamtumire për disa personazhe që me gjasa do vdesin. Prandaj Arya Stark, vendosi që ditën e saj të fundit mbi tokë ta kalojë me një eksperiencë të re, që nuk e kishte provuar më parë.

Por, e gjithë kjo është kthyer në një “boomerang” për producentët pasi situata ka dalë “jashtë kontrollit”. Shumë fansa (që janë më miliona në gjithë botën) kanë reaguar keq ndaj skenës së seksit të Arya-s me Gandry-n. Duke qenë se prej thuajse 9 vitesh fansat janë rritur me Arya-n, e konsiderojnë akoma të vogël për një ak të tillë. E në fakt ajo në rol është 18-vjeçe, çka e bën atë përgjegjëse për veprimet e saj.

Në rrjete sociale kjo është tema më e diskutuar sa i takon episodit të dytë. E për këtë  ka reaguar dhe vetë aktorja Maisie, e cila luan rolin e Arya-s.

Përmes një postimi në Twitter, ajo shkruan:

“Nëse nuk ndiheni mirë, vetëm sa për të ditur se mamaja ime, njerku im, dhe dy motrat e mia dhe katër vëllezërit e mi, më shumë siguri e kanë parë të gjithë. Hahahaha me vrisni ahahahaha”

Më poshtë mund të shihni dhe disa nga memet që kanë bërë xhiron e rrjetit pikërisht duke u frymëzuar nga skena e Aryas me Gandryn: