Sulm me armë në Gjermani, raportohen dy viktima

Dy persona kanë mbetur të vdekur pas një sulmi me armë në qytetin lindor gjerman, Halle. Raportohet se sulmi ka ndodhur pranë një objekti kulti hebraik, por ende nuk është verifikuar.

‘Dëshmitarët thonë se sulmuesi ishte i veshur me kamuflazh ushtarak dhe kishte disa armë’, raporton BBC.

Autori është ende në arrati, ndaj policia gjermane apeloi qytetarët të qëndrojnë në shtëpi.