Takimi me Mitsotakis, ish-ambasadori Nesho: Takim pa produkt, Rama e ka vendosur Shqipërinë në një pozicion inferior

Ish-ambasadori i Shqipërisë në OKB, Agim Nesho deklaron se takimi i kryeministrit Edi Rama me homologun e tij, Mitsotakis në Athinë nën cilësinë e kreut të OSBE në sajë të një forumi nga The Economist, nuk prodhoi asgjë.

I ftuar në Open , Nesho thotë se tha se Rama me retorikën e tij e ka vendosur Shqipërinë në një pozicion inferior

“Takimi mes Ramës dhe Mitsotakis kishte pritshmëri të larta, por nuk prodhoi asgjë. Me ç’kam vënë re unë, Rama është i papërgatitur për këto negociata. Gjithashtu një tjetër pikë problematike, është se Rama me retorikën e tij e ka vendosur Shqipërinë në një pozicion inferior”, u shpreh Nesho.