Thellohet bilanci i viktimave në Turqi, vazhdojnë kërkimet nën rrënoja

Është thelluar numri i viktimave të tërmetit në Turqi, duke shkuar në 29, teksa 1466 është bilanci i të plagosurve. Këto janë dhe shifrat më të fundit që mediat turk kanë publikuar për bilancin tragjik të tërmetit të fuqishëm që goditi mbrëmë Turqinë.

Tërmeti i magnituës 6.8 i shkallës rihter goditi Turqinë lindorë. Ekipet e kërkim shpëtimit janë ende në terren, nën temperatura shumë të ulëta dhe shpresat për të shpëtuar njerëzit që kanë mbetur nën rrënoja sa vjen dhe ulet.