Transportonte lëndë narkotike nga Shqipëria në Greqi, arrestohet 38-vjeçari

Një shqiptar është vënë në pranga sot nga policia greke në autobusin e Prevezës.

Policia ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale 3 kg e 166 gramë marijuanë si dhe 30 gramë kokainë, 165 euro dhe 2 celularë.

I arrestuari është një 38 vjeçar. Lënda narkotike po transportohej nga Shqipëria në drejtim të Greqisë.