Tuchel nuk mban nervat, zgjedh titullarin ndërmjet Cavanit dhe Icardit

Trajneri i PSG-, Thomas Tuchel, është në rrezik pas humbjes me Dijonin me rezultatin 2-1. Ai ka dalë mjaft i zhgënjyer nga ekipi i tij. Tekniku foli në konferencën pas ndeshjes dhe reagoi në lidhje me problemet që ka në sulm. Numri një i stolit duhet të zgjedhë ndërmjet Icardit dhe Cavanit.

DISFATA – “Na mungoi saktësia dhe ritmi i duhur. Ishim shumë pasivë në pjesën e parë, si në mbrojtje dhe në sulm. Nuk luajtëm si skuadër. Duhet të fitojmë gjithmonë, por ndikuan edhe 6 mungesat që kishim. Nuk më pëlqen kurrë të humbas”.

CAVANI – “Nuk ka asnjë problem në lidhje me rivalitetin Icardi-Cavani. Zgjidhjet i bëj unë, Cavani ka qenë titullar më parë, por tani e meriton të jetë titullar ai që ka luajtur gjatë kësaj periudhe. Nuk mund të ul në stol një futbollist që është në formë dhe shënon gola”, përfundon Thomas Tuchel.