KRYESORE

"Urdhëri i Skënderbeut", gazetarja provokon Ramën: Do e pranoni medaljen e Metës nëse hapen negociatat

"Urdhëri i Skënderbeut", gazetarja provokon Ramën: Do e

Edi Rama është pyetur për një deklaratë të presidentit Ilir Meta që u shpreh se do i japë kryeministrit dekoratën "Urdhëri i Skënderbeut" nëse hapen negociatat me 18 tetor. Në një intervistë për TV Klan, Rama u shpreh se nuk do të merrët më me kundërshtarët politik, por vetëm më sfidat e vendit.

"Do të dëgjoni gjithmonë e më pak nga unë komente për të tjeret. Unë dua të jem i fokuruar në problemet e njërëzve, te sfidat e përbashkëta duke u përpjekur për të kapërcyer një fazë të lodhshme dhe acaruese për njerëzit ku të gjithë jemi marrë me njëri tjetrin", pohoi Rama.

Presidenti Meta është shprehur skeptik sa i takon hapjes së negociatave dhe deklarata e tij ishte më shumë në kuadrin e batutës.

"Do bëjmë një ceremoni këtu, do i jap dekoratë po u hapën negociata, do i jap Urdhrin e Skënderbeut, në fakt do i jap dy një si Kryeministër dhe si ministër i Jashtëm se i meriton të dyja. Ai po deshi le të vijë në ceremoni”, premtoi kreu i shtetit.

Ditari politik

Të fundit