“Vdes truproja i Ramës ”, Veliaj i bën ‘zëdhënësin’ dhe i përgjigjet Berishës: Pis burrë, shqeve hapësirat publike

Kreu i bashkisë së Tiranës ka marrë sot rolin e “zëdhënësit” të kryeministrit Edi Rama, një ditë pas një denoncimi nga ana  e ish-kryeministrit Sali Berisha.

Ai shkruante në rrjetet sociale se një nga truprojat e  kryeministrit ka humbur jetën dhe një tjetër është plagosur, por ngjarja është mbajtur e fshehtë.

“Ai është shëndosh e mirë, pis burrë a ke turp a ke cipë. A ke dinjitet të flasësh për ta, kur gardën e përdorje për të vrarë njerëz. A ka ky fytyrë të flasë ky plak pervers, shqeve çdo hapësirë publike dhe urdhërove gardistët për të vrarë njerëz të pafajshëm në bulevard me 21 janar”, u shpreh kryebashkiaku.

Denoncimi bombë/ Vdes njëri nga truprojat e Ramës. Tjetri në gjendje të rëndë. Policia mban të fshehtë ngjarjen