KRYESORE

Veliaj: Jap dorëheqjen si kryetar bashkie nëse uji në Tiranë nuk është më i lirë se në...

Veliaj: Jap dorëheqjen si kryetar bashkie nëse uji në Tiranë

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka komentuar çështjen e çmimit të ujit në Tiranë.

I ftuar në emisionin “Opinion”, Veliaj tha se uji në kryeqytet është më i lirë se në Korçë dhe Pogradec, madje deklaron se nëse nuk është kështu, është i gatshëm të japë dorëheqjen.

“Çmimi i ujit në Tiranë është më i lirë se në Korçë, se në Pogradec e madje edhe më i lirë se në Kamzë. Në Kamzë është 67 lekë.

Kjo Tiranë që e ka ujin në pjesën më të madhe 24 orë dhe prapë paguan më pak se Kamza dhe paguan sa gjysma e Korçës dhe Pogradecit. Nëse nuk është më i lirë se Pogradeci dhe Korça unë jap dorëheqjen si kryetar bashkie”, u shpreh Veliaj.

Ditari politik

Të fundit