Video/ “Jo duke më fyer mua”, Bushati përplaset me moderatoren: Nëse ke qejfe të tilla…

A ju shqetësojnë koncesionet? Ka qenë kjo pyetja që është kthyer në një debat mes deputetit të PS, Ervin Bushati dhe moderatores së emisionit ‘Tempora’ Sonila Meço.

Deputeti ka preferuar të ironizojë deklaratat e ish deputetes së PD, Jorida Tabaku më herët, ndërsa Meço e ka ndërprerë, duke i kërkuar t’i përgjigjet pyetjes konkrete.

Pjesë nga debati:

Meço: Për sa kohë merreni me batuta, me mënyrën se si flasim …

Bushati: O zonjë, unë thashë nuk paguhem për të folur artistikisht.

Meço: Ju shqetësojnë koncesionet apo jo?

Bushati: Jo! Po më lër të mbaroj.

Meço: Jo duke më fyer mua! Fyerje personale jo