VIDEO: Kjo është pritja e vitit, gjermani Leno ndal De Bruyne

Arsenali po shkërmoqet i tëri sot nga Manchester City. “Qytetarët” po fitojnë 3-0 ndaj londinezëve në transfertë dhe thuajse e gjithë skuadra e Arsenalit duket sikur rri në vend.

I vetmi i cili po mundohet ta shpëtojë skuadrën nga turpi është portieri Bernd Leno. Gjermani po bën disa pritje të mira dhe sidomos ajo ndaj Kevin de Bruyne.

Belgu goditi drejt portës me furi për të plotësuar tripletën personale në këtë ndeshje, por portieri i kombëtares gjermane u shfaq si hero duke ndalur sferën që ishte nisur drejt trekëndëshit.