Vritet me armë zjarri aktori skocez Bradley Welsh

Mandatory Credit: Photo by REX/Shutterstock (8373461c) Former professional boxer Bradley Welsh in his new boxing gym Former professional boxer Bradley Welsh, Edinburgh, Scotland, UK - 08 Sep 2015 Former professional boxer Bradley Welsh in his new boxing gym, Europe's largest, with seven boxing rings, 160 bags and a sprint running track - all in the middle of Edinburgh. Bradley also plays a Sauna (Brothel) owner in new film Trainspotting 2

Është qëlluar për vdekje me armë zjarri aktori i njohur skocez, Bradley Welsh. CNN raporton se aktori 42-vjeçar u qëllua me një plumb në kokë mbrëmë në një rrugicë në kryeqytetin e Skocisë.

Pas ngjarjes, policia deklaroi se po e heton ngjarjen në disa pista të dyshimta.

“Vdekja e tij po trajtohet si e dyshimtë dhe hetimet po vazhdojnë. Zyrtarët do të vazhdojnë të mbledhin informacione që mund të ndihmojnë me këtë hetim”, deklaroi policia një një njoftim publik.

Bradley Welsh luajti rolin e gangsterit Doyle në filmin e famshëm “T2 Trainspotting”.