Zyrtare: Barcelona heq Valverden, nesër prezantohet trajneri i ri

Lajmi dihej prej ditësh, por sot Barcelona njoftoi zyrtarisht largimin e trajnerit Ernesto Valverde.

Klubi katalanas ka përshëndetur teknikun me një postim shumë të thjeshtë dhe formal, duke saktësuar se ka arritur një marrëveshje me të për t’u larguar me vullnetin e tij.

Ndeshja që vendosi largimin e Valverdes ishte humbja me Atletico Madrid-in në Superkupën e Spanjës. Presidenti Josep Maria Bartomeu ka vendosur që trajneri i ri i katalanasve të jetë Quique Setien, i cili do të prezantohet nesër.