Flash News

E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

“Posta e mëngjesit” ju sjell një blic lajmesh kryesore ndodhur dje në Shqipëri. Klikoni në hiperlinqet blu nëse doni të lexoni më shumë. Nëse e doni ‘Postën’ në emailin tuaj na shkruani në [email protected]

■ Sot pritet të ndryshojë emri i "Minishengenit", Rama nuk e komenton mungesën e Albin Kurtit

E lidhur: Rama, Zaev dhe Vuçiç takim dy ditor në Shkup për "Mini-Shengenin"; axhenda

■ Hije nepotizmi në ‘qeverinë e re’ të drejtësisë, 3 anëtarë të KLP akuzohen se punësuan familjarët në administratën e Prokurorisë së Tiranës 

■ U akuzua për dekonspirim të operacioneve të OFL, Apeli lë në fuqi pezullimin nga detyra Artan Shkëmbit

■ Një humbje jete nga Covid-19, MSH: Nuk ishte vaksinuar, rritje e pacientëve që kanë nevojë për trajtim spitalor

■ Kërkoi lirinë se ishte i sëmurë, Apeli i GJKKO-së lë në burg Fatos Tushen dhe të pandehurit e tjerë; çfarë dëshmoi në gjykatë

■ Raporti i i OSBE/ODIHR-it për zgjedhjet/ Celibashi: Qeveria dhe opozita t'i adresojnë sa më parë vërejtjet dhe rekomandimet; Ambasada amerikane: Kemi mbajtur shënime, ta shqyrtojnë dhe institucionet

■ U shkarkuan nga puna, mjekët specializantë kërkojnë takim me ministrinë: Do dalim në protesta, çështjen do e çojmë në gjykatë

■ Denoncimi i PD: Rama iu jep pa garë 55 mijë m2 tokë në bregdet dy miqve të tij, SPAK të hetojë këtë aferë të rëndë korruptive

■ Konflikti me 4 viktima, ShÇBA nis hetimet për policinë e Velipojës

■ Miratohet vendimi: Nga 1 korriku rikthehen abonetë e përgjithshme në Tiranë

SPORT

■ Peshëngritësi kuqezi zë vendin e katërt në Lojërat Olimpike, vetëm 1 kg i hoqi mundësinë për medaljen e artë 

E lidhur: “Tokio 2020"/ I katërti në botë, flet peshëngritësi Briken Çalja: Rezultati më i mirë në historinë e sportit shqiptar

■ FSHF përcakton datat, kur luhet Superkupa Teuta-Vllaznia dhe kur nisin kampionatet në Shqipëri

 

Të fundit