Flash News

E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes! “Posta e mëngjesit” ju sjell një blic lajmesh kryesore ndodhur dje në Shqipëri. Klikoni në hiperlinqe nëse doni të lexoni më shumë. Nëse e doni ‘Postën’ në emailin tuaj na shkruani në [email protected]

■ Zyrtarizohet vendimi/ Meta firmos dekretin, më 6 mars mbahen zgjedhjet lokale të pjesshme 

E lidhurPS “ndez” motorët për zgjedhje/ Rama i mbyll derën Valdrin Pjetrit, tregon nëse do të ketë kandidatë nga radhët e deputetëve

■ Berisha iu rikthehet “Foltoreve”, ku do të zhvillohet takimi i radhës me demokratët 

■ Me Bashën apo Berishën, si do pozicionohen aleatët në zgjedhjet për bashkitë pa kryetarë

■ E lidhur: Si do hyjë në zgjedhjet e pjesshme, Ristani: Grupi i Rithemelimit në bisedime për koalicion me LSI

■ Mbyllen shkollat në vend. Vendimi vjen pas parashikimeve që temperaturat do të zbresin në -17 gradë celsius dhe rrjedhimisht rrezikohet shëndeti i fëmijëve dhe nxënësve

■ ‘Paralizohet’ mësimi nga i ftohti, a po pranon ministria e Arsimit dështimin me ngrohjen në shkolla?

■ Nisin punimet me kosto mbi 50 mln euro për modernizimin e bazës ajrore në Kuçovë, Rama: Mund të jemi vlerë e shtuar për NATO-n

■ Zgjedhjet e pjesshme lokale shtyjnë Kongresin e PS, mbahet në muajin mars

E lidhur: 'Ultimatumi' i Erdogan për FETO-n, Rama: Nuk i kemi asnjë borxh Turqisë dhe presidentit turk

■ Kosi me fekale nga "Gjirofarm"/ AKU i bllokon produktet, kompania e njofton si "problem teknik"

■ Po hetohet në Itali, kush është shqiptarja që mori 70 mijë euro nga Berlusconi. Pagoi qiranë e një gjyqtari italian

Të fundit