Flash News

E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

 

Mirëmëngjes!

Politiko.al ju sjell një blic lajmesh nga vendi në ‘Posta e mëngjesit’. Për të marrë ‘Postën’ çdo mëngjes me email na shkruani në [email protected]

Ndahet nga jeta “Sokrati” shqiptar. Lamtumirë Mirush Kabashi! 

E lidhur: “Turp për politikën shqiptare”, Mirush Kabashi ishte një nga zërat më kritik për shembjen e Teatrit Kombëtar

"Shuhet Mirush Kabashi", kolegët të hidhëruar nga lajmi: Tregoi se Shqipëria paska aktorë të kalibrit botëror 

Afera Rama-Bolino/ Berisha publikon dokumentin: Vetëm qiraja do të shkonte 1.4 milionë euro për 20 vite

Çmimet e karburantit “të ngrira”, në tregje janë ulur me afërsisht 20% në dy muajt e fundit

Zbulohet baza e grupeve kriminale në Fushë Kuqe

Kur do të nisë mosbindja civile? Ja si përgjigjet Berisha 

Berisha pas mbledhjes së grupit: Do shkohet drejt një proteste të përgjithshme popullore

Dëshmia e menaxherit të lokalit ku Liridona darkoi për herë të fundit 

DOKUMENTI/ Liridona dhe Naimi kishin bërë kërkesë për divorc në Suedi 

Amerika sanksionon ish-zv kryeministrin e Maqedonisë së Veriut

Përkeqësohen aftësitë e nxënësve 15 vjeçarë në matematikë, shkencë dhe lexim

Shtyhet seanca, Fredi Beleri refuzon të dëshmojë në SPAK

Pavarësisht kundërshtimeve, qeveria italiane ratifikon marrëveshjen me Shqipërinë për emigrantët

Fëmija 9 muajsh rrezikon jetën, farmacistja i jep hollues gjaku në vend të antibiotikut; infermierja ia injekton

Të fundit