Ishin në kërkim për tentativë vrasjeje, pranga dy të rinjve nga Lezha

Dy të rinj nga Lezha janë vënë në pranga , pasi ishin shpallur në kërkim nga policia.

K.N., 25 vjeç 25 vjec dhe K. P. (Sh.), 25 vjeç, të dy nga Lezha akuzohen për “Vrasja me paramendim, e kryer në bashkëpunim, mbetur në tentativë” dhe “Armëmbajtja pa leje”, pasi dyshohet se më datë 28.09.2019 në bashkëpunim me njëri-tjetrin në lagjen SMT, Lezhë, tek “Ura e Cenit”, pas një konflikti për motive të dobëta kanë plagosur rëndë me armë zjarri shtetasin S. N.

Në lidhje me këtë ngjarje, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Lezhë ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për këta shtetas, për veprat penale “Vrasja me paramendim, e kryer në bashkëpunim, mbetur në tentative” dhe “Armëmbajtja pa leje “.