Ishte ‘live’ në një studio televizive, si reagon kryeministrja e Zelandës së Re kur toka lëkundet nga tërmeti i fortë

Zelanda e Re u godit së fundmi nga një tërmet 5.6 ballë në veri të kryeqytetit, Wellington.

Lëkundjet u ndjenë në të gjithë vendin, por pa dëme serioze. Gjatë këtij momenti, kryeministja Jacinda Ardern ishte në një lidhje të drejtpërdrejtë duke dhënë një intervistë në një studio televizive.

Ajo ka ruajtur qetësinë dhe theksoi se nuk ka vend për panik.

Shihni videon: