KRYESORE

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

Politiko.al ju sjell një blic lajmesh nga vendi në ‘Posta e mëngjesit’. Për të marrë ‘Postën’ çdo mëngjes me email na shkruani në [email protected]

McGonigal nuk raportoi takimet me Ramën dhe mori ryshfet, reagon për herë të parë drejtori i FBI-së: Sjellje e papranueshme! 

U pagua t’i organizojë takime Ramës me zyrtarë të SHBA”, revista amerikane zbardh skemën si i pastronte paratë McGonigal 

Departamenti Amerikan i Drejtësisë reagon për çështjen McGonigal-Rama: Çështja në hetim e gjykim

Duçka hap zyrë për lobingje në 2017-ën/ A lidhet aktiviteti i kësaj kompanie me financimin rus të Bashës?

Si ndërhyri McGonigal te pronari i një kompanie farmaceutike në Bosnjë për t’i dhënë 500 mijë dollarë Agron Nezës

Skandali McGonigal trondit SHBA/ Kërkohet dorëheqja e kreut të FBI, Rama fshihet duke sulmuar PD

Zbulohen lidhjet e McGonigal me një tjetër oligark rus, si u punësua për sigurinë e rrjetit të hoteleve luksoze

Krimi mbikqyr territorin/ Çmontohen dhjetëra kamera të vendosura nga “të fortët”, nën hetim Avdylajt

Porti i Durrësit/ Várhelyi i shqetësuar: Duhet transparencë, ndaj e anuluam grantin

Zgjedhjet vendore, PD dorëzon në KQZ listën me anëtarët e KZAZ-ve

Skandali me ish-agjentin e FBI, Meta: Rama ka lobuar për shpalljen time ‘non grata’ në SHBA

Krim në familje, burri vret gruan dhe vëllanë e tij në Gramsh

Të fundit