Rama nga Elbasani Bashës: Negociatat sonte, nesër filloj fushatën

Kryeminsitri Rama i ka bërë thirrje opozitës dhe liderit të saj Lulzim Bashës. Pas takimit me të rinjtë në Elbasan, bëhet me dije se kryeministri ka thënë se ai është gati të takohet me presidentin Nishani dhe Lulzim Bashën sonte dhe të bisedojnë për zgjidhjen e krizës.

Rama është i vëndosur që sonte duhet të zhvillohen bisedimet me opozitën. Balkanëeb shkruan se Rama është i vëndosur që bisedimet me opozitën duhet të bëhen ditën e sotme përndryshe nesër do të dalë në fushatë.