Sërish lëkundje të forta tërmeti në Tiranë e Durrës

Disa lëkundje të forta tërmeti janë ndier në qytetin e Tiranës dhe te Durresit në orën 22:08 me magnitudë 4.4

Epiqendra e tij ka qene 22 km nga qendra e kryeqytetit ne thellesine 10 km.

Pasditen e së shtunës Shqipëria u godit nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.8 duke shkaktuar shumë dëme material dhe disa të lënduar.

Sizmiologet jane shprehur se ne oret ne vijim do te kete lekundje me magnitude me te vogel dhe se rreziku kryesor tani me ka kaluar.